MFR-25DRE52-28K7
DigiKeys varenummer
MFR-25DRE52-28K7-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MFR-25DRE52-28K7
Beskrivelse
RES 28.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
28.7 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Metalfilm
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Leverandørs enhedspakning
Aksial
Modstand
Størrelse/dimension
0,094" diam. x 0,248" L (2,40mm x 6,30mm)