HHV-50JT-52-10K
DigiKeys varenummer
13-HHV-50JT-52-10KCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-HHV-50JT-52-10KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
HHV-50JT-52-10K
Beskrivelse
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Højspænding, Sikkerhed Metalfilm
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,130" diam. x 0,354" L (3,30mm x 9,00mm)