CS0603KRX7R9BB104
DigiKeys varenummer
311-3568-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3568-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3568-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CS0603KRX7R9BB104
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CS0603KRX7R9BB104 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Digi-Reel®
Applikationer
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)