CQ0402CRNPO9BN8R2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 118.628
Datablad
8.2 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
YAGEO MLCC Capacitors - High Frequency (CQ Series)
CQ0402CRNPO9BN8R2
DigiKeys varenummer
CQ0402CRNPO9BN8R2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CQ0402CRNPO9BN8R2
Beskrivelse
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
CQ0402CRNPO9BN8R2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)