CQ0201FRNPO8BN100
DigiKeys varenummer
13-CQ0201FRNPO8BN100TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0201FRNPO8BN100CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CQ0201FRNPO8BN100DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CQ0201FRNPO8BN100
Beskrivelse
CAP CER 10PF 25V C0G/NPO 0201
Detaljeret beskrivelse
10 pF ±1% 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CQ0201FRNPO8BN100 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)