CQ0100ARNPO8BN1R2
DigiKeys varenummer
13-CQ0100ARNPO8BN1R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0100ARNPO8BN1R2CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CQ0100ARNPO8BN1R2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CQ0100ARNPO8BN1R2
Beskrivelse
CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 01005
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.2 pF ±0,05pF 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 01005 (0402 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
High Q
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Tolerance
±0,05pF
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,009" (0,22mm)