CFR-12JR-52-4K7
DigiKeys varenummer
13-CFR-12JR-52-4K7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CFR-12JR-52-4K7CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CFR-12JR-52-4K7
Beskrivelse
RES 4.7K OHM 5% 1/6W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
4.7 kOhms ±5% 0,167W, 1/6W Modstande til hulmontering Aksial Automotive AEC-Q200 Kulfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CFR-12JR-52-4K7 Modeller
Temperaturkoefficient
-500/ +350ppm/°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,075" diam. x 0,134" L (1,90mm x 3,40mm)