CC1210MKX7R8BB106
DigiKeys varenummer
311-3469-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3469-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3469-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC1210MKX7R8BB106
Beskrivelse
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 25V Keramiske kondensatorer X7R 1210 (3225 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC1210MKX7R8BB106 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,098" B (3,20mm x 2,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,083" (2,10mm)