CC0805KRX7RYBB152
DigiKeys varenummer
311-4342-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4342-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-4342-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0805KRX7RYBB152
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0805KRX7RYBB152 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Højspænding
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)