CC0805KPX5R6BB106
DigiKeys varenummer
13-CC0805KPX5R6BB106TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805KPX5R6BB106CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0805KPX5R6BB106DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0805KPX5R6BB106
Beskrivelse
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Producentens standard leveringstid
64 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X5R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CC0805KPX5R6BB106 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)