CC0805KKX7R6BB225
DigiKeys varenummer
311-1368-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1368-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1368-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0805KKX7R6BB225
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0805KKX7R6BB225 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,049" (1,25mm)