CC0805CRNPO9BN4R7
DigiKeys varenummer
311-4146-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4146-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-4146-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0805CRNPO9BN4R7
Beskrivelse
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NPO 0805
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CC0805CRNPO9BN4R7 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)