CC0603ZRY5V7BB394
DigiKeys varenummer
13-CC0603ZRY5V7BB394TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CC0603ZRY5V7BB394
Beskrivelse
CAP CER 0.39UF 16V Y5V 0603
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.39 µF -20%, +80% 16V Keramiske kondensatorer Y5V (F) 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603ZRY5V7BB394 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-30°C – 85°C
Tolerance
-20%, +80%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)