CC0603MPX5R5BB106
DigiKeys varenummer
13-CC0603MPX5R5BB106TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603MPX5R5BB106CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603MPX5R5BB106DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603MPX5R5BB106
Beskrivelse
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X5R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603MPX5R5BB106 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)