CC0603KRX7R8BB154
DigiKeys varenummer
311-3372-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3372-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3372-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603KRX7R8BB154
Beskrivelse
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.15 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603KRX7R8BB154 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)