CC0603KRX7R8BB152
DigiKeys varenummer
13-CC0603KRX7R8BB152TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603KRX7R8BB152CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603KRX7R8BB152DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603KRX7R8BB152
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 25V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603KRX7R8BB152 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)