CC0603KPX7R9BB823 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | CC0603KPX7R9BB823 |
Beskrivelse | CAP CER 0.082UF 50V X7R 0603 |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.082 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | CC0603KPX7R9BB823 Modeller |
Kategori | Spænding - Nominel |
Mfr | Temperaturkoefficient |
Serie | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Applikationer |
Varestatus Aktiv | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Tolerance ±10% | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm) |