CC0603KPX7R9BB823
DigiKeys varenummer
13-CC0603KPX7R9BB823TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603KPX7R9BB823CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603KPX7R9BB823DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603KPX7R9BB823
Beskrivelse
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.082 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603KPX7R9BB823 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)