CC0603KPX7R0BB103
DigiKeys varenummer
13-CC0603KPX7R0BB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603KPX7R0BB103CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603KPX7R0BB103DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603KPX7R0BB103
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CC0603KPX7R0BB103 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)