CC0603KPX5R7BB105 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | CC0603KPX5R7BB105 |
Beskrivelse | CAP CER 1UF 16V X5R 0603 |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | CC0603KPX5R7BB105 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 85°C |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm) |
Tolerance ±10% | Tykkelse (maks.) 0,035" (0,90mm) |