CC0603JRX7R7BB273
DigiKeys varenummer
13-CC0603JRX7R7BB273TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603JRX7R7BB273CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603JRX7R7BB273DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603JRX7R7BB273
Beskrivelse
CAP CER 0.027UF 16V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.027 µF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603JRX7R7BB273 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)