CC0603JRX7R7BB103
DigiKeys varenummer
13-CC0603JRX7R7BB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603JRX7R7BB103CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603JRX7R7BB103DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603JRX7R7BB103
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603JRX7R7BB103 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)