CC0603JRX7R0BB152
DigiKeys varenummer
311-3985-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3985-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3985-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603JRX7R0BB152
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603JRX7R0BB152 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)