CC0603JRNPO8BN300
DigiKeys varenummer
13-CC0603JRNPO8BN300TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603JRNPO8BN300CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603JRNPO8BN300DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603JRNPO8BN300
Beskrivelse
CAP CER 30PF 25V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
30 pF ±5% 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603JRNPO8BN300 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)