CC0603JRNPO0BN181
DigiKeys varenummer
311-1753-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1753-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1753-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603JRNPO0BN181
Beskrivelse
CAP CER 180PF 100V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
180 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603JRNPO0BN181 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)