CC0603GRNPO9BN272
DigiKeys varenummer
13-CC0603GRNPO9BN272TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603GRNPO9BN272CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603GRNPO9BN272DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603GRNPO9BN272
Beskrivelse
CAP CER 2700PF 50V C0G/NPO 0603
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2700 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603GRNPO9BN272 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)