CC0603GPNPO9BN100
DigiKeys varenummer
13-CC0603GPNPO9BN100TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603GPNPO9BN100CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603GPNPO9BN100DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603GPNPO9BN100
Beskrivelse
CAP CER 10PF 50V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
10 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603GPNPO9BN100 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)