CC0603FRNPO9BN560
DigiKeys varenummer
311-3902-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3902-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3902-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603FRNPO9BN560
Beskrivelse
CAP CER 56PF 50V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
56 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603FRNPO9BN560 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)