CC0603FRNPO9BN241
DigiKeys varenummer
13-CC0603FRNPO9BN241TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603FRNPO9BN241CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0603FRNPO9BN241DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603FRNPO9BN241
Beskrivelse
CAP CER 240PF 50V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
240 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603FRNPO9BN241 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)