CC0603CRNPO9BN1R0
DigiKeys varenummer
311-1049-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1049-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1049-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603CRNPO9BN1R0
Beskrivelse
CAP CER 1PF 50V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
1 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603CRNPO9BN1R0 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)