CC0603BRNPO9BNR50
DigiKeys varenummer
311-3840-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3840-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3840-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0603BRNPO9BNR50
Beskrivelse
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NPO 0603
Detaljeret beskrivelse
0.5 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0603BRNPO9BNR50 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)