CC0402MRX5R4BB475
DigiKeys varenummer
311-1728-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1728-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1728-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402MRX5R4BB475
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 4V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±20% 4V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402MRX5R4BB475 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)