CC0402MRX5R4BB225
DigiKeys varenummer
311-3478-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3478-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3478-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402MRX5R4BB225
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 4V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±20% 4V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402MRX5R4BB225 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)