CC0402MPX5R5BB106
DigiKeys varenummer
13-CC0402MPX5R5BB106TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0402MPX5R5BB106CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0402MPX5R5BB106DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402MPX5R5BB106
Beskrivelse
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CC0402MPX5R5BB106 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)