CC0402KRX7R6BB474
DigiKeys varenummer
13-CC0402KRX7R6BB474TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0402KRX7R6BB474CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0402KRX7R6BB474DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402KRX7R6BB474
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402KRX7R6BB474 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)