CC0402KPX7R8BB472
DigiKeys varenummer
13-CC0402KPX7R8BB472TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0402KPX7R8BB472CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0402KPX7R8BB472DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402KPX7R8BB472
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402KPX7R8BB472 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)