CC0402GRNPO9BN120
DigiKeys varenummer
311-3609-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3609-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3609-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402GRNPO9BN120
Beskrivelse
CAP CER 12PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
12 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402GRNPO9BN120 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)