CC0402DPNPO9BN6R8
DigiKeys varenummer
13-CC0402DPNPO9BN6R8TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0402DPNPO9BN6R8CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0402DPNPO9BN6R8DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402DPNPO9BN6R8
Beskrivelse
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
6.8 pF ±0,5pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402DPNPO9BN6R8 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,5pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)