CC0402CRNPO9BN9R0
DigiKeys varenummer
311-1636-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1636-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1636-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402CRNPO9BN9R0
Beskrivelse
CAP CER 9PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
9 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402CRNPO9BN9R0 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)