CC0402BPNPO9BN8R2
DigiKeys varenummer
13-CC0402BPNPO9BN8R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0402BPNPO9BN8R2CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0402BPNPO9BN8R2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402BPNPO9BN8R2
Beskrivelse
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
8.2 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402BPNPO9BN8R2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)