CC0402BPNPO9BN4R7
DigiKeys varenummer
13-CC0402BPNPO9BN4R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0402BPNPO9BN4R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0402BPNPO9BN4R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0402BPNPO9BN4R7
Beskrivelse
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
4.7 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0402BPNPO9BN4R7 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)