CC0201KRX7R7BB152
DigiKeys varenummer
311-1600-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1600-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1600-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201KRX7R7BB152
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201KRX7R7BB152 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)