CC0201KRX7R7BB103
DigiKeys varenummer
311-1404-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1404-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1404-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201KRX7R7BB103
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 16V X7R 0201
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201KRX7R7BB103 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)