CC0201KRX5R6BB152
DigiKeys varenummer
311-1594-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1594-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1594-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201KRX5R6BB152
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 10V X5R 0201
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X5R 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201KRX5R6BB152 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)