CC0201KPX5R6BB104
DigiKeys varenummer
13-CC0201KPX5R6BB104TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201KPX5R6BB104CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0201KPX5R6BB104DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201KPX5R6BB104
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X5R 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201KPX5R6BB104 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)