CC0201JRNPO9BN560
DigiKeys varenummer
311-1587-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1587-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1587-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201JRNPO9BN560
Beskrivelse
CAP CER 56PF 50V C0G/NPO 0201
Detaljeret beskrivelse
56 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201JRNPO9BN560 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)