CC0201FRNPO9BN470
DigiKeys varenummer
13-CC0201FRNPO9BN470TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201FRNPO9BN470CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0201FRNPO9BN470DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201FRNPO9BN470
Beskrivelse
CAP CER 47PF 50V C0G/NPO 0201
Detaljeret beskrivelse
47 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201FRNPO9BN470 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)