CC0201CRNPO9BN4R0
DigiKeys varenummer
13-CC0201CRNPO9BN4R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201CRNPO9BN4R0CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0201CRNPO9BN4R0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201CRNPO9BN4R0
Beskrivelse
CAP CER 4PF 50V C0G/NPO 0201
Detaljeret beskrivelse
4 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201CRNPO9BN4R0 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)