CC0201CRNPO9BN3R6
DigiKeys varenummer
13-CC0201CRNPO9BN3R6TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201CRNPO9BN3R6CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-CC0201CRNPO9BN3R6DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201CRNPO9BN3R6
Beskrivelse
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NPO 0201
Detaljeret beskrivelse
3.6 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CC0201CRNPO9BN3R6 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)