CC0201BRNPO9BN1R0
DigiKeys varenummer
311-3291-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3291-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3291-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CC0201BRNPO9BN1R0
Beskrivelse
CAP CER 1PF 50V C0G/NPO 0201
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CC0201BRNPO9BN1R0 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)